Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новоселівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04527158) був реорганізований і увійшов до складу Любашівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історична довідка

Історія села Новоселівка

Новоселівка - село, центр сільської ради. Розташоване за 5 км від районного центру смт. Любашівка. Площа населеного пункту складає 281,40 га, населення 486 осіб. До сільської ради підпорядковане село Демидівка, яке розташоване за 7 км.

С.Новоселівка створилось в 1950 році із трьох невеликих сіл:

  • с.Сахарівці, в якому був розташований колгосп «Ворошилова», де головував Шевченко Іван Іванович та відносився до Демидівської сільської ради,
  • с.Ярмаківка - господарство «Чкалова» керівник Олійник Тимофій, відносилось дор Боківської сільської ради
  • с. Бобрик 3 де було розташоване господарство «Петровського» головували Гетманчук, Головаченко та Білоус. Село відносилось до Бобрицької сільської ради. Багато із корінного населення вихідці саме з цього села. Село Бобрик 3, це є Бобрицькі хутора, які при Столипінській реформі закріплялись землі за кріпаками та заселились дикі степи. На цих хуторах мешкали сім’ї Чабаненко Афанасія та Наталки, в яких виховувалось 10 дітей, 5 хлопців та 5 дівчат, які пережили голодомор. Також мешкала сім’я Нападовського Івана та Агафії Сергіївни, було в них 6 дітей, голод пережили тільки 3. Приблизно в 1912-1913 роках вони одружились і отримали наділ від батьків на Бобрицьких хуторах, де вони побудували собі підсобні господарства, на них в ті часи називали - новаки. Нападовський І.І. був розкуркулений і відправлений разом із сім’єю за Урал. Через деякий час сім’я повернулась на батьківщину., але не вдовзі Івана Івановича знову репресували в 1937 році і в 1938 році був засуджений до смертного покарання - розстріл.

В 1937 році з цих трьох сіл було репресовано чотирьох чоловік: Нападовський І.І., Солощук М., Целух Ф., Пікановський П. Які в 1961 році були реабілітовані посмертно.

В 1939 році був наказ керівництва об’єднати хутора. У Бобрицькі хутора почали поселяти людей і назвали село Риково. Коли Риково репресували та створилось село Бобрик 3. Діти ходили до школи 5-7 класи, які були приписані до сільської ради.

Переважна більшість населення мобілізаційного віку взяли участь у Великій Вітчизняній війні проти фашистської Німеччини, з яких її її не повернулись додому. Імена загиблих викарбувані на меморіальних плитах

В 1950 році з’єднали три села в одне господарство і створили 2 бригади. Ярмаківку розділили на 2 частини, одна бригада була - Сахарці, друга - Бобрицькі хутора, став головувати Гудзь Григорій Сергійович.

В 1955 році почали з’єднувати три села, поміж хутором і Сахарівцями почали розбудовувати ферму, контору і клуб. В школі директором був Тятра Павло Єфремович.

В 1958 році відбулось слідуюче з’єднання господарств - до Любашівки, з якими прогосподарювали 2 роки.

В 1960 році господарство стало самостійним і було назване « Перше Травня», яке очолював Гудзь Григорій Сергійович. Потім швидкими темпами почало розвиватися тваринництво. В кінці 1950 років почало розвиватися рослинництво, було засаджено 60 га виноградників та 22 га фруктового садка. Цим займались сім’ї Жикола Василя та Андрія.

В 1963 році почав очолювати господарство Самолевський Олексій Олександрович, де створився добрий осередок керівників, який почав добиватися хороших показників в рослинництві та тваринництві. Передовою дояркою на той час була Бущан Євгенія Олександрівнав, яка почесно отримала 2 ордена Леніна та орден Трудового Червоного Прапора. Агрономом на той час був Ткач Іван Федорович, який був нагорожений високими нагородами. Ткач І.Ф. був вибраний делегатом ІІ з’їзда колгоспників. Партійна організація набирала також великих обертів на початку 70-х років, де налічувалось до 30 комуністів, яку очолював Головаченко Василь Данилович.

В 1982 році створилась Новоселівська сільська рада в склад якої були включені с.Новоселівка та с.Демидівка. Першим сільським головою був призначений Карловський Григорій Дем’янович, житель с.Демидівка, який постійно виявляв турботу про своє село.

Згодом сільську раду очолювали:

  • 1984-1986 р.р. - Вознюк Сергій Володимирович
  • 1986-1987 р.р. - Лис Василь Мілентійович
  • 1987-1992 р.р. - Наконечний В’ячеслав Васильович
  • 1992-1997 р.р. - Киценко Петро Олексійович
  • 1997-2000 р.р. - Шевченко Аліна Вікторівна
  • З 2001 по теперішній час сільську раду очолює Головаченко Ганна Федорівна.

До складу сільської ради обрано - 16 депутатів.

В с.Новоселівка та с.Демидівка є пам’ятники загиблим Воїнам у Великій Вітчизняній війні. На честь 40 річчя в с.Новоселівка в 1985 році побудований пам’ятник загиблим воїнам, будівництвом пам’ятника займався будівельник колгоспу «Перше Травня» - Чабаненко Віктор Йосипович.

В обох селах функціонують два НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ», які налічують 140 дітей та 20 чоловік - педагогічний колектив, директора Єфіменко Валентина Євгеніївна та Тягай Василь Анатолійович, сільські бібліотеки, сільські клуби та ФАПи.

Багато видатних людей є виходцями с.Новоселівка та с.Демидівка, а саме письменники, державні службовці, вчителі, судді, прокурори, військовослужбовці, лікарі.

В обох селах проживають два воїна-інтернаціоналіста , а саме Володимир Васильович Головаченко та Павло Якович Матвієнко.

Повагою серед жителів сільської ради користуються багато наших жителів, а саме:

Сім’ї: Кириченко Клавдії Олександрівни та Павла Володимировича, Бурдової Ганни Никифорівни, Тетьори Віри Іванівни, Оклюк Олени Володимирівни та Віктора Григоровича, Борсукевича Мирона Мирославовича та Оксани Михайлівни, сім’я Мироненка Сергія Васильовича та Лариси Леонідівни, Чабаненко Віктора Йосиповича та Валентини Євгеніївни, Головаченко Тетяни Григорівни.

В 2005 році - газифіковано Новоселівську школу та село, в 2010 році також газифіковано Демидівську школу та село.

На території сільської ради працюють товаровиробники: ПП «Універсал», ТОВ «Південна Житниця», 7 фермерських господарств, 4 ФОП та одноосібники.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *